PROMĚNY

Při kardiologickém zákroku nám bylo sděleno, že je Tadeáš silně obézní, bylo nám naznačeno, že je to vina rodičů, jelikož právě MY, rodiče, ovlivňujeme stravu dítěte. Dalším důvodem byla, bohužel, šikana ze strany spolužáků. Výsměch, že je tlustý a nepohyblivý. Paní Drobnou znám od střední školy, byla mojí učitelkou. Mám k ní velkou důvěru. Vím, že je důsledná, zároveň taky chápavá. Hlavně vím, že nepropaguje žádné diety, ale zdravé stravování. Ve spolupráci s ní jsme spokojení. Je nám pořád k dispozici online, poradí, vysvětlí reagujete na naše potřeby. Z Tády je jiný kluk. Rychleji se hýbe, běhá s ostatními a stačí jim, děti se mu už neposmívají. A oblékne znovu dětské oblečení.
Kristýna P. maminka Tadeáše (8 let), r. 2021

Jsem klientka Radky, v březnu 2020 počáteční váha 82 kg, poslední vážení u Radky prosinec 2020 ukázalo 65 kg. Teď vážím 64kg, užívám si letní oblečení a každý den jsem ráda, že jsem potkala právě Radku.👍 Využijte její pomoc a podporu, věřte, budete mít ze sebe radost.
Marcela Urbanová, Nová Paka 

Můj život změnila až spolupráce s paní Radkou Drobnou. S ní jsem začala hubnout formou individuálního poradenství v květnu 2019 a za dva roky jsem zhubla celkem 44 kg! Spolupráce, a to že jsem si řekla o pomoc, je nejlepší věc, kterou jsem pro sebe udělala! 27 let jsem se snažila zhubnout sama. Mám za sebou hladovky a striktní diety, kdy mi vypadávaly vlasy nebo se mi zastavila menstruace, až po ty rozumnější a zdravější. Přečetla jsem spoustu knih, rad z časopisů, s kolegyněmi v práci jsme si vyměnily nespočet diet, ale stejně se mi z kolotoče diet a jojo efektů vystoupit nepodařilo. Na schůzkách mi Radka otevřela oči. Zjistila jsem, že některé věci jsem nepochopila správně, a na některé nekladla takový důraz, protože mi nepřipadaly při hubnutí tolik důležité.
Lenka Liebichová, Hrádek u Nechanic
Rozhodnutí, že zhubnu pořádně a hlavně už napořád, přišlo tak nějak s mou spokojeností. Vyřešily se mé problémy v práci, zdravotně jsem na tom dobře, děti mi odešly z domu, mají hezké životy, narodil se mi vnuk. A tak mi došlo, že chci být ještě i já spokojená sama se sebou. Rozhodně to nebylo žádné novoroční rozhodnutí, nebo tlak okolí a naštěstí ani zdravotní problémy. Najednou to v té hlavě bylo, ten pocit, že je potřeba s mým tělem trochu zahýbat, že teď to půjde. Je úžasné, že „nepřetýkám“ z oblečení. Necítím se přejedená, není mi těžko, cítím se lehce. Už mi zase jde dát noha přes nohu, wau….. ke tkaničkám se lehce ohnu. Oblékla jsem prstýnky, které mi ležely v šuplíku, neškrtí mě řetízky na krku. Dokonce se dokážu celá zabalit do osušky.  Celá!!
Lenka Honsová
Před pár lety se můj psychický stav podepsal na problémech s váhou. Jednoho dne jsem si řekla „a dost“ a rozhodla se pro změnu. S hubnutím mi pomohla Radka, u které jsem absolvovala dokonce dva kurzy.  V průběhu hubnutí jsem zažila i kritické dny, ale vždycky jsem si řekla, že to prostě musím dát! Postupně jsem se na jídlo začala těšit a připravovala si ho s láskou. Zařadila jsem pohyb na kolečkových bruslích, nic jsem nehrotila, ale věřila si. A protože dokážu být důsledná, kila šla opravdu dolů. Cítím se dobře. A pokud se do hubnutí pustíte, nevzdávejte to, i když to jde pomaleji, než si vysníte.
Nikola Brettová
VÍTEK, 12 let
Dlouho jsme se odhodlávali oslovit specialistu na výživu. Mysleli jsem si, že to zvládneme s Vítkem sami doma. Kalhoty nemohl dopnout, děti se mu posmívaly. Z důvodu covidových opatření omezil i sportovní aktivity.
Začal hodně přibírat a věčné zákazy toto jez a toto nejez se míjely účinkem. Jelikož je věku, kdy my rodiče mu stále něco radíme a nás poslouchat moc nechce, rozhodli jsme se oslovit paní Radku. Já jsem také sama nevěděla, jak poskládat jídelníček, aby mu ve stravě nic důležitého nechybělo. Paní Radka nás navedla, jak se stravovat a zároveň při každé návštěvě podpořila Vítkovo snažení. Z každé schůzky odcházíme dobře naladěni a s pocitem, že se nám to daří a ještě chceme dát pár kilo dolů!
Kateřina Kotková, Vítkova maminka