PROMĚNY

Podváha, chlapec 11 let, 30 kg
Chlapec, 11 let, výška 146 cm, hmotnost 30 kg, tuk 16,9 %, percentil 2, BMI 14,2, obvod paže 20 cm, obvod pasu 57,5 cm, obvod přes pupek 60,5 cm, kategorie PODVÁHA.
Při vstupu do programu výživového poradenství měl velmi nízké BMI a dětský percentil. Typický nejedlík, vyznavač pár oblíbených jídel, vynechávač svačin, diskutér nad kuličkou hrášku, rozpitvávač malin na drobné kuličky. A mohla bych pokračovat. Podle lékařské zprávy hraniční množství železa.
Cíl byl jasný. Přibrat 3 kg během našeho tříměsíčního programu, navýšit tuk, svalovou hmotu, aby se chlapec dostal z dolní hranice podváhy alespoň na horní. Úkol pro mladého muže bylo ochutnávat neochutnané a jíst! Podle mého názoru se potýká s neofobií, tedy strachem z nových, ačkoliv běžných potravin. Splnili jsme na 50 %, chlapec přibral 1,5 kg. Přesto má můj obdiv za snahu, i když ne vždy probíhalo vše hladce. Během programu se naučil pít mléko, ochutnal pár jiných jídel, drží si pravidelnost, jí větší porce. Ovšem ovoce a zelenina je stále tabu. Pochopitelně za úspěchem stojí hlavně jeho maminka se svojí trpělivostí a malý bráška v roli povzbuzovatele.
Současný stav (r. 2024) po třech měsících spolupráce: 11 let, výška 147 cm, hmotnost 31,5 kg, tuk 18,7 %, percentil 3, BMI 14,6, obvod paže 22 cm, obvod pasu 59,5 cm, obvod přes pupek 62 cm. Podle lékařské zprávy zlepšení krevních výsledků.

Podváha, chlapec 11 let, 30 kg
Dája, před redukcí, jídelníček Radka Drobná
„K paní Radce jsem přišla v období, kdy jsem byla úplně na dně… tlustá, nešťastná, nemocná. Úplně jsem rezignovala skoro na všechno. Protože jsem celoživotní dietářka, přemýšlela jsem, jak opět vysvětlím manželovi, že chci zhubnout. Věděla jsem, že nechci už držet žádnou zázračnou dietu nebo jíst nějaké preparáty, ale chtěla jsem hubnout tím, že se naučím správně jíst. Paní Radku jsem kdysi před pár lety navštívila, ale do spolupráce s ní jsem tehdy nešla. A byla to škoda, protože bych si ušetřila v životě plno trápení, stresu a taky peněz za nesmyslné diety. Letos jsem vstoupila do tříměsíčního programu. I přesto, že mi i v nemocnici řekli, že s mými problémy a medikací budu hubnout velice obtížně, jsem za 3 měsíce zhubla 13 kg.
Po celou tu dobu jsem paní Radce důvěřovala a dělala to, co mi řekla. Každý její skvělý nový nápad, byl pro mě Aha momentem. Jím ještě více jídla, poprvé nic neřeším, nenervuji sebe ani rodinu. Pokaždé, když na mě přicházela úzkost, lenost, byla tady paní Radka, která přesně věděla, kam mě nasměrovat a jak mě podpořit. Není to jen výživový poradce, ale stala se z ní moje vrba, rádce. 
Děkuju. Upřímně a vřele děkuji. Můj život se totálně změnil. Čeká mě ještě hodně dlouhá cesta, ale už teď vím, že konečně kráčím správně. A když už nemůžu, mám vedle sebe parťáka, mého anděla, který mě vždy dodá energii pokračovat v tom všem dál. Ne nadarmo se říká, že jisté profese jsou spíše posláním než prací a tak by se k nim mělo taky přistupovat…přesně tak jak to dělá paní Radka Drobná. Takže ještě jednou…“Paní Radko, patří Vám mé obrovské a upřímné díky.“ 
Dája Michálková (2024)
PŘED hubnutím, Radka Drobná jídelníček
„Připadala jsem si jako balón a měsíc jsem se rozhodovala, jestli k vám přijdu“.
Tohle mi řekla moje milá klientka, která zpočátku nechtěla zvěřejnit své jméno ani tvář. Ale rozhodně se nemá za co stydět, nejtěžší kus práce má za sebou, a to, že přišla.  Hmotnost za tři měsíce zredukovala o 13 kg, našla zalíbení v chůzi s hůlkami.
PO hubnutí -13 kg, Radka Drobná jídelníček
Olga PO - 13 kg. Radka Drobná jídelníček
A Olinka se přišla přeměřit po pár měsících (r.2023). Tentokrát mohu odtajnit její tvář.  Výsledku jsou skvělé. Ono je někdy těžší si hmotnost udržet a pracovat na sobě i po skončení redukčního programu. Klientka za 13 měsíců zhubla celkem 32 kilogramů, což se pochopitelně projevilo i na snížení viscerálního tuku a celkovém zlepšení zdravotního stavu. Napsala mi krásnou zprávu:
Olga celkem -32 kg. Radka Drobná, jídelníček
bříško před
Děkuji milé klientce za hřejivá slova a za poselství budoucím klientkám, které třeba váhají:
„Milé budoucí klientky,
dáváte se na cestu s touto skvělou výživovou terapeutkou Radkou Drobnou. Všem bych Vám všem přála, abyste si po třech měsících mohla říci, je mi skvěle a mám více životní energie. Byla jsem celoživotní dietářka, zkoušela jsem různé diety a vždy jsem se těšila, jak se po dietě vrátím ke svému původnímu stravování. 
bříško po
Studovala jsem různé materiály a věřila, že to musím zvládnout sama. Nezvládla. Stačilo jen upravit jídelníček, pravidelně se stravovat a přidat nějaký pohyb a redukce hmotnosti byla úspěšná. Díky Radce, jejím zkušenostem, inspirací spoustou skvělých pokrmů a přístupem se těším na pokračování nastoupené cesty a nechci se vracet k předchozím zvyklostem. Příprava pokrmů je pro mne potěšením, protože jsem byla skvěle instruována, jaké potraviny používat. Výhodou je, že si mohu připravovat to, na co mám právě chuť. Moc děkuji i za lidský přístup a každodenní konzultace ohledně jídelníčku. Radko, přeji ti další spokojené klientky. Jsem moc ráda, že jsem mohla využít tvých služeb a děkuji za všechny příjemné schůzky. Byla to jedna z nejlepších investic do mého zdraví.
Romana“  (2023)
klientka H, PŘED hubnutím, Radka Drobná jídelníček
„Osudové setkání. S výživovou poradkyní paní Radkou Drobnou jsem se poprvé setkala díky své práci a měla jsem tak možnost z blízka poznat i část její práce. Zjistila jsem, že bychom mohly být podobně názorově i životně naladěné, začala jsem sledovat Radčiny rady jak se stát drobnou, nebo alespoň drobnější. Přesto jsem se odhodlávala více než rok, než jsme se opět náhodně setkaly a já vyhrkla větu: Paní Drobná, já chci být také drobná! Plánovala jsem s hubnutím začít až po dovolené, až se to bude hodit.
klientka H.  PO hubnutí -20 kg, Radka Drobná jídelníček
Paní Radka mě však vtáhla do akce okamžitě se slovy, po dovolené budou Vánoce, pak zase Velikonoce, to máte pořád něco…. Tak jsem poslechla… Musím říct, že v mém případě stačilo málo, drobné změny návyků, uvědomění si určitých zákonitostí a vše se krásně dařilo, bez předchozích plánů a cílů. Navíc si myslím, že jsem získala bezvadnou výživovou poradkyni, která se časem stala i mojí přítelkyní. Věřím, že i když se rozloučíme, budeme v kontaktu.
Závěrečná bilance: 10 měsíců intenzivní spolupráce, úbytek – 20 kg, z toho čistého tuku 12,5 kg
– v pase o 10 cm méně
– boky o 12 cm méně
– stehna o 8 cm méně
– břicho o 13 cm méně
Radko, děkuji za Váš profesionální přístup, za odborné rady i za celkovou motivaci. Vzkaz pro všechny kdo váháte- nebojte se nechat si poradit.
Děkuji ❤️“
         Klientka si nepřeje zveřejnit jméno (2023)
30.1.2021 Tadeáš vstup před hubnutím, Radka Drobná jídelníček
„Při kardiologickém zákroku nám bylo sděleno, že je Tadeáš silně obézní, bylo nám naznačeno, že je to vina rodičů, jelikož právě MY, rodiče, ovlivňujeme stravu dítěte. Dalším důvodem byla, bohužel, šikana ze strany spolužáků. Výsměch, že je tlustý a nepohyblivý. Paní Drobnou znám od střední školy, byla mojí učitelkou. Mám k ní velkou důvěru. Vím, že je důsledná, zároveň taky chápavá. Hlavně vím, že nepropaguje žádné diety, ale zdravé stravování. Ve spolupráci s ní jsme spokojení. Je nám pořád k dispozici online, poradí, vysvětlí reagujete na naše potřeby. Z Tády je jiný kluk. Rychleji se hýbe, běhá s ostatními a stačí jim, děti se mu už neposmívají. A oblékne znovu dětské oblečení.“
Kristýna Poupětová, maminka Tadeáše (8 let), r. 2021, percentil ze 125 % snížen na 108 %, – 5 kg čistého tuku

19.7.21 Tadeáš PO hubnutí- 5kg, Radka Drobná jídelníček
Lenka L. před
„Můj život změnila až spolupráce s paní Radkou Drobnou. S ní jsem začala hubnout formou individuálního poradenství v květnu 2019 a za dva roky jsem zhubla celkem 44 kg! Spolupráce, a to že jsem si řekla o pomoc, je nejlepší věc, kterou jsem pro sebe udělala! 27 let jsem se snažila zhubnout sama. Mám za sebou hladovky a striktní diety, kdy mi vypadávaly vlasy nebo se mi zastavila menstruace, až po ty rozumnější a zdravější. Přečetla jsem spoustu knih, rad z časopisů, s kolegyněmi v práci jsme si vyměnily nespočet diet, ale stejně se mi z kolotoče diet a jojo efektů vystoupit nepodařilo. Na schůzkách mi Radka otevřela oči. Zjistila jsem, že některé věci jsem nepochopila správně, a na některé nekladla takový důraz, protože mi nepřipadaly při hubnutí tolik důležité.“
Lenka Liebichová, Hrádek u Nechanic, – 44 kg
Lenka L. po hubnutí -40 kg za 1,5 roku, Radka Drobná jídelníček
Marcela  2019  PŘED hubnutím, Radka Drobná jídelníček
„Jsem klientka Radky, v březnu 2020 počáteční váha 82 kg, poslední vážení u Radky prosinec 2020 ukázalo 65 kg. Teď vážím 64 kg, užívám si letní oblečení a každý den jsem ráda, že jsem potkala právě Radku.👍 Využijte její pomoc a podporu, věřte, budete mít ze sebe radost.“
Marcela Urbanová, Nová Paka , – 18 kg
Marcela - 18 kg hubnutí, Radka Drobná jídelníček
Lenka H. PŘED hubnutím, Radka Drobná jídelníček
„Rozhodnutí, že zhubnu pořádně a hlavně už napořád, přišlo tak nějak s mou spokojeností. Vyřešily se mé problémy v práci, zdravotně jsem na tom dobře, děti mi odešly z domu, mají hezké životy, narodil se mi vnuk. A tak mi došlo, že chci být ještě i já spokojená sama se sebou. Rozhodně to nebylo žádné novoroční rozhodnutí, nebo tlak okolí a naštěstí ani zdravotní problémy. Najednou to v té hlavě bylo, ten pocit, že je potřeba s mým tělem trochu zahýbat, že teď to půjde. Je úžasné, že „nepřetýkám“ z oblečení. Necítím se přejedená, není mi těžko, cítím se lehce. Už mi zase jde dát noha přes nohu, wau….. ke tkaničkám se lehce ohnu. Oblékla jsem prstýnky, které mi ležely v šuplíku, neškrtí mě řetízky na krku. Dokonce se dokážu celá zabalit do osušky.  Celá!!“
Lenka Honsová,  Nový Bydžov, – 10 kg
Lenka H. PO hubnutí -10 kg, Radka Drobná jídelníček
Nikola PŘED hubnutím 2018, Radka Drobná jídelníček
„Před pár lety se můj psychický stav podepsal na problémech s váhou. Jednoho dne jsem si řekla „a dost“ a rozhodla se pro změnu. S hubnutím mi pomohla Radka, u které jsem absolvovala dokonce dva kurzy.  V průběhu hubnutí jsem zažila i kritické dny, ale vždycky jsem si řekla, že to prostě musím dát! Postupně jsem se na jídlo začala těšit a připravovala si ho s láskou. Zařadila jsem pohyb na kolečkových bruslích, nic jsem nehrotila, ale věřila si. A protože dokážu být důsledná, kila šla opravdu dolů. Cítím se dobře. A pokud se do hubnutí pustíte, nevzdávejte to, i když to jde pomaleji, než si vysníte.“
Nikola Brettová, – 7 kg
Nikola PO hubnutí 2020, Radka Drobná jídelníček
Vendulka PŘED hubnutím, Radka Drobná jídelníček
253244549_3010239029196664_6725568276246354996_n
Vendulka Poupětová,  – 13 kg
Vendulka  PO hubnutí - 14 kg za rok, Radka Drobná jídelníček
Vítek 2021 PŘED hubnutím, Radka Drobná jídelníček
„Dlouho jsme se odhodlávali oslovit specialistu na výživu. Mysleli jsem si, že to zvládneme s Vítkem sami doma. Kalhoty nemohl dopnout, děti se mu posmívaly. Z důvodu covidových opatření omezil i sportovní aktivity. Začal hodně přibírat a věčné zákazy toto jez a toto nejez se míjely účinkem. Jelikož je věku, kdy my rodiče mu stále něco radíme a nás poslouchat moc nechce, rozhodli jsme se oslovit paní Radku. Já jsem také sama nevěděla, jak poskládat jídelníček, aby mu ve stravě nic důležitého nechybělo. Paní Radka nás navedla, jak se stravovat a zároveň při každé návštěvě podpořila Vítkovo snažení. Z každé schůzky odcházíme dobře naladěni a s pocitem, že se nám to daří a ještě chceme dát pár kilo dolů!“
Kateřina Kotková, Vítkova maminka (VÍTEK, 12 let), percentil ze 123 % snížen na 107 %, – 6 kg čistého tuku, to je 24 ks másla 🙂
VÍTEK PO
paní M. PŘED hubnutím, Radka Drobná jídelníček
Paní M. a shozených -11 kg za čtyři měsíce spolupráce. Ne vždy jdou kila tak lehce dolů, jako v tomto případě. Kolem padesátky se kila shazují hůře než ve třiceti, ale povedlo se. Klientka nikdy nedožela žádné diety, pouze jsme upravily stravovací režim vzhledem k její náročné práci.

klientka si nepřeje zveřejnit jméno

PO -11 kg za 4 měsíce, Radka Drobná jídelníček
Josef PŘED, Radka Drobná jídelníček
Pan Josef shodil za tři měsíce -14 kg, stravovací návyky měl jako většina zaměstnaných chlapů. Jedno jídlo ráno, pozdní oběd a poslední jídlo pozdě večer, často v noci. Spolupráce byla naprosto skvělá. My, ženy, máme často tendenci zbytečně přemýšlet, jak by, co by, ale Josef prostě poslechl na první dobrou.  Po půl roce jsem Josefa potkala a nemohla ho vůbec poznat. Zhubnul dalších pět kilo.
Josef PO -13,8kg po třech měsících hubnutí, Radka Drobná jídelníček
Radka PŘED ubnutím, Radka Drobná jídelníček
Paní Radka se k redukci odhodlala až po delší době. jak se říká, každé rozhodnutí musí uzrát. A byla k sobě velmi poctivá, zhubla – 16 kg. Při práci a dvou dospívajících dětech.

Radka Strnová

Radka PO hubnutí - 16kg, Radka Drobná jídelníček
Pavlínka PŘED hubnutím, Radka Drobná jídelníček
Pavlínce se podařilo shodit -10 kg, a to za jeden rok. Šly jsme pomalejším tempem, ale vytrvalost se vyplatila.

Pavlína Herčíková

Pavlína P0 hubnutí - 10 kg, Radka Drobná jídelníček
Hana vytvarování postavy, Radka Drobná jídelníček
Alena PŘED hubnutím, Radka Drobná jídelníček
Paní Alenka zhubla ve kupinovém kurzu během covidové doby 5 kg. A napsala mi:
prstýnek
Alena PO hubnutí - 5kg za 3 měsíce, Radka Drobná jídelníček
Jitka PŘED hubnutím, Radka Drobná jídelníček
Paní Jitka řešila zdravotní problém a naučit se jíst během pracovního vytížení bylo její přání. A ruku v ruce zredukovala svoji hmotnost a výrazně si upravila obvody přes bříško, a to za tři měsíce.
Jitka PO hubnutí, Radka Drobná jídelníček
Radka po zhubnutí -13 kg
Paní Radka se potýkala s mnoha problémy, ale redukce hnotnosti se nám podařila skvěle. Bude sice potřebovat nový šatník, jak je vidět na kalhotách, nicméně za zhubnutých 13 kg si ho jistě zaslouší.

Radka po zhubnutí -13 kg