Jsou vaše děti často nemocné? 🧒 Nejprve se zaměřte na dětský jídelníček. Vyjměte z něj co nejvíce oslazených, ochucených, barebných potravin a nápojů. 🍧🍩 Místo sladkostí připravte s dítětem ovocný salát, banánový chlebíček či doma vyrobený tvaroháček. Posilujte dětskou imunitu dostatečnou dávkou zeleniny, ovoce, kysaných výrobků. Možná si řeknete, že vaše dítě nic tak hrozného nejí a bonbóny kupujete jen občas. Věřte ale, že i různé typy jogurtů a jiných „rádoby“ zdravých potravin jsou nevhodného složení. Kupujte nejlépe čistě přírodní, bílé a neochucené potraviny a raději je doslaďte kapkou medu nebo ovocem.

Jídelníček obohaďte o vitamíny. Vitamín C získáte z čerstvých praprik 🌶️, kysaného zelí, citrusových plodů 🍋, drobného ovoce, brokolice 🥦 a květáku. Vitamín D souvisí především s pevností kostí, ale i s imunitou. Ten najdete v mořských rybách 🐟, v mléku, vejcích.

Zaměřte se na přípravu kvalitních svačinek. Doplňte je bílkovinou ve formě tvarohových či vaječných pomazánek, kvalitní šunkou, jogurtem a zakysanými výrobky, ve kterých je větší množství probiotik. A v době vyšší nemocnosti podpořte střeva vhodnými probiotickými doplňky, a to nejen při užívání antibiotik.

Probiotika mohou pomoci snížit nemocnost vašich dětí. Děti, které pravidelně užívají probiotika (alespoň tři měsíce v kuse), mohou mít nižší riziko vzniku respiračních infekcí, jako jsou nachlazení, chřipka nebo zánět středního ucha. Probiotika mohou zkrátit dobu trvání těchto infekcí a zmírnit jejich příznaky. Zdravá střevní mikroflóra je klíčová pro celkovou imunitu. Probiotika pomáhají udržovat rovnováhu mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi ve střevě, což je důležité pro prevenci infekcí a celkové zdraví dětí. Díky pravidelnému užívání probiotik a snížení výskytu infekcí může klesnout potřeba nasazení antibiotik. Probiotika mohou pomoci předcházet průjmům a dalším trávicím potížím způsobeným infekcemi. Jsou také účinná při léčbě průjmů.

Probiotika, jako jsou druhy Lactobacillus a Bifidobacterium, podporují imunitní systém tím, že zvyšují produkci protilátek a aktivitu imunitních buněk. Tím pomáhají tělu lépe se bránit proti virům a bakteriím, které způsobují běžné infekce, jako jsou nachlazení nebo střevní potíže.

Doporučení pro používání probiotik u dětí:

Konzultace s lékařem: Jestliže vaše dítě trpí nějakým chronickým onemocněním nebo je na specifické léčbě, vždy se před zahájením podávání probiotik poraďte s pediatrem.

Pravidelné užívání: Aby byly probiotika účinná, je důležité je užívat pravidelně (alespoň 3 měsíce). Probiotika se mohou podávat ve formě doplňků stravy nebo prostřednictvím fermentovaných potravin, jako jsou jogurty, kefír nebo kysané zelí.

Konzumace probiotik PŘED jídlem: mohou se lépe promíchat se žaludečními šťávami, což zvyšuje jejich schopnost přežít v žaludku a dojít až do střev, kde je potřebujeme nejvíce.

Konzumace probiotik PO jídle poskytne prospěšným bakteriím čas se začleněnit do střevní mikroflóry. PO jídle je užívejte nejdríve za 30 minut.

Při užívání antibiotik je mezi antibiotiky a probiotiky potřeba dodržet minimálně 2hodinový rozestup. Probiotika užívejte zhruba půl hodiny před jídlem a zapijí se čistou vodou.

Závěrem lze říci, že probiotika mohou hrát významnou roli v prevenci nemocí u dětí a podporovat jejich celkové zdraví. Dětská probiotika od 1 roku věku dítěte KIDS BIOTIC najdete zde v odkazu . Od 14 let vku lze užívat probiotika HER BIOTIC ( pro dívky s problémy urologickými a vaginálními záněty) nebo UNIOBIOTIC (univerzální probiotika) a můžete uplatnit slevový kód RADKAD15.

Zpět na blog


radkadrobna

Výživový poradce. Poradce pro výživu.